Mineralinė kosmetika. Mineralinė kosmetika.

Mineralinės kosmetikos gamybai naudojami mineralai yra susmulkinti į miltelius, todėl patekę ant odos pasidengia tolygiai, o oda atrodo natūraliai. Tokia kosmetika padengta oda nuolat “kvėpuoja”.

Daugelis pasaulio gydytojų ir dermatologų jau pripažino mineralinę kosmetiką kaip odos priežiūros kosmetiką, nes ją naudojant “serganti” oda ima akivaizdžiai sveikti: dingsta spuogai, dėmelės, oda tampa lygesnė ir švelnesnė.

Tačiau reikia pripažinti, kad kai kurie mineralinės kosmetikos gamintojai naudoja sintetinį mineralą bismuto oksichloridą, kuris laikomas dirgikliu, todėl gali sukelti odos niežulį ar net bėrimus. Jis gali skatinti spuogų atsiradimą.

Mineralinę kosmetiką galima skirstyti į dvi grupes: tą, kurios sudėtyje visiškai nėra sintetikos, ir tą, kurioje greta natūralių komponentų pridėta ir cheminių priedų.

Abiem atvejais galite tikėtis gražaus makiažo, tik iš sintetinės kosmetikos nelaukite odos gydomojo poveikio.

Mineralinėje kosmetikoje ieškokite:

- Titano dioksido (titanium dioxide), apsaugančio nuo tiesioginių saulės spindulių (SPF 15);
- Cinko oksido (zinc oxide), taip pat saugančio nuo saulės, raminančio sudirgintą odą;
- Žėručio (mica), atspindinčio šviesą bei sumažinančio porų bei raukšlelių matomumą;
- Magnio stearino (magnesium stearate) - vienos dažnai sutinkamų mineralinės kosmetikos sudedamųjų dalių (kaip ir žėrutis), turinčios mažesnį sukibimą su oda, tačiau suteikiančios nepermatomumą.
- Bismuto oksichlorido (bismuth oxychloride), suteikiančio mineralinei kosmetikai spindesio bei blizgesio. Jis maskuoja bei padengia raukšleles, bet gali sukelti odos niežulį ar net bėrimus.
- Baltmolio (Kaolin Clay), kuris lygiai padengia veidą, sumažina blizgesį, suteikia odai matinį efektą.

Šaltinis: Eli.lt

Tęsti